تبلیغات
LoVely3 - فراموشی
بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 23 شهریور 1390


  در 24 روز شکست عشقی را فراموش کنید

  


برای شمایی كه در حال خواندن این مقاله هستید یا قبلا اتفاق افتاده یا ممكن است در آینده بیفتد كه در یك ارتباط عاشقانه به بن بست بر خورد كنید. و همیشه قدم بعدی یك توقف، آغاز جدید است.
این افراد برای یك شروع جدید، احتیاج به فراموشی اتفاق‌های قدیم و قبلی دارند. شكل گیری یك رابطه جدید عاطفی در حالی كه هنوز از اثرات رابطه قبلی رنج می‌برید، اشتباه محض است. جالب است كه بدانید در یك تحقیقات جدید علمی ثابت شده است كه وقتی دچار شكست یا سرخوردگی عاطفی می شوید، قسمتی از مغز فعال می‌شود كه در مقابل هیچ گونه محرك دیگر واكنش نشان نمی‌دهد. و این می‌تواند به این ربط داشته باشد كه گاهی درد ناشی از نپذیرفته شدن ممكن است بهبود نیابد! پس با این درد «نا درمان» چه می‌شود كرد؟

می‌شود آن را تبدیل كرد به یك فیلم ماندنی و هر از گاهی به عقب فلش بكش كرد. می‌شود آنالیزش كرد و اشتباهات را پیدا كرد. می‌شود آن را تبدیل به یك داستان تلخ رمانتیك كرد و برای كسانی كه دچار موقعیت مشترك می‌شوند بازگویش كرد.
اما آنچه كه نباید با آن كرد: این كه همیشه سر دلتان بماند و از گوشه كنار مغزتان پاك نشود. این كه مدام مرورش كنید و تقصیر‌ها ر ا با متانت كامل برعهده بگیرید. و این كه اثر معجزه‌آسای «زمان» را فراموش كنید. درد سرخوردگی تنها دردی است كه با گذشت زمان بدتر نمی‌شود!


روزهای اول؛ مقابله با عادت

به اولین روز «خود ساختگی» خوش آمدید. می‌دانیم كه درد زیادی روی دل شما سنگینی می‌كند

روز اول:

می‌دانیم كه انگار به شما شوك بزرگی وارد شده است و حسی كودكی را دارید كه خانه رویایی با دست ساخته‌اش یك‌هو نابود و فنا شده است. طبیعی است كه حس «خود گم گشتگی» پیدا كرده باشید و به عبارتی دیگر اعتماد به نفس خود را از دست داده‌اید. نگران نباشید، این حس همیشگی نیست.
با كمی صبر و كمی هم تفكر دوباره خودتان خواهید شد. فقط كافی است كه به آن كمی زمان بدهید.

روز دوم:

در این مواقع است كه ارزش داشتن یك دوست خوب مشخص می‌شود. حداقل داشتن دو نفر دوست همدل كه پذیرای شنیدن حرف‌های شما باشند لازم و ضروری است. هر گاه دستان شما به طرف تلفن رفت كه به همسر سابق زنگ بزنید، ‌با دست دیگر محكم جلوی آن را بگیرید. در عوض به دوستان خود زنگ زده و ترتیب یك قرار دوستانه را بدهید. هیچ چیز مفیدتر از دو گوش شنوا برای شما در این شرایط بهتر نیست.

روز سوم:

روز سوم روز سرنوشت سازی است. از این جهت كه شما قرار است تمام اثرات این دوست یا همسر سابق را از زندگی خود پاك كنید. پاك كردن شامل پاك كردن شماره تلفنش، پاك كردن آدرس منزلش، پاك كردن شماره تماس تمام دوستان دور و نزدیكش، و در آخر پاك كردن هر گونه نشانه‌ای از او در منزل و حتی اگر مجبور به عوض كردن دكوراسیون منزل شوید، این كار را بكنید. تماس شما و هر گونه موردی كه باعث یادآوری او به شما شود باید از صفحه زندگی‌تان پاك شود. در نتیجه این است دست آورد روز سوم «روح زدایی» شما:
تلفن ممنوع! ناگهانی سر كار یا دم در منزلش رفتن ممنوع! به دوستانش تلفن زدن به منظور خبر گرفتن از او ممنوع! اگر به هر دلیلی مجبور شدید كه با او تماس بگیرید، تماس باید كوتاه، مختصر، و سر راست باشد. می‌دانید خوبی ماجرا در چیست؟ این كار نه تنها به شما در «پاكسازی» كمك می‌كند،‌باعث می‌شود كمی او به خاطر عدم توجه شما «دیوانه» شود!

روز چهارم:

امروز روز دفترچه خاطرات است. صفحه اول، دفتر امروز قراراست پر شود. در نهایت آرامش، لیست تمام عواملی كه از نظر شما باعث بهم خوردن رابطه شما شده را تهیه كنید. در نهایت آرامش و صد البته صداقت این لیست را تكمیل كنید. این لیست فقط و فقط برای شما قرار است نوشته شود. و به هیچ كس دیگر هم نشان نخواهد داده شد. پس از كوچكترین تا بزرگ‌ترین عامل جدایی را بر روی كاغذ بیاورید. دوباره یاد آوری می‌كنیم این لیست برای شما و از طرف شما نوشته می‌شود. پس از آن كه كامل شد، یك بار دیگر آن را مرور كنید. یادتان باشد، همه این‌ها در نهایت آرامش قرار است انجام شود.

روز پنجم:

امروز روز وقت صرف كردن با خانواده است. سعی كنید كه از تك تك دقایق «با خانواده» بودن استفاده كنید. آنها بهترین تكیه گاهی هستند كه هر زنی دارد.

روز ششم:

یك تقویت روحیه برای خود بسازید. مثلا یك «پلی لیست» از ترانه‌هایی تهیه كنید كه با شنیدن آن‌ها حس خوبی به شما دست دهد. سعی كنید روزی چند بار به آن گوش كنید.

روز هفتم:

امروز اولین باری است كه باید تلقین «تمام شدن رابطه» به خود را شروع كنید. اگر نمی‌توانید ما به شما این را تلقین می‌كنیم: «رابطه شما تمام شده است». چه برای عذر خواهی برگشته چه بر نگشته، لیاقت داشتن شما را به عنوان همسر و همدم در كنار خود نداشته است.

یك هفته گذشت و نمردید!

بله واقعا راحت نیست، اما باید تمرین كرد و تن به سختی داد... پیروزی نزدیك است

روز هشتم:

امروز روز آخر پاك كردن تمام اثرات او از زندگی شماست. اگر احیانا عكسی، نامه ای، هدیه ای، یا هر چیزی دیگری از قلم افتاده بوده است، اكنون قرار است به طور كلی حذف شوند. اگر جرات پاك كردن تمام عكس هایش را ندارید، آن‌ها را در یك فولدر جداگانه با نام «هرگز آن را نبین» قرار دهید. باور كنیدء هر گونه كاری كه منجر به یاد آوری دوباره او برای شما شود، به منزله یك سم مهلك برای شما خواهد بود. پس از الان جواب این سوالات را می‌دانید: آیا دوست دارید كه از او خبر داشته باشید؟ «خیر»! آیا دوست دارید كه او از شما خبر داشته باشد؟ «صد البته خیر!»

روز نهم:

پس از پاك كردن كامل او از زندگی خود، حالا نوبت این است كه بدانید چگونه با او رفتار كنید. اگر مجبور شدید، یادتان باشد كه شما دوست ندارید كه با او در تماس باشید و تماس شما فقط در صورت اجبار خواهد بود، مكالمه هایتان كوتاه، مختصر، و سر راست خواهد بود. یادتان باشد كه این كه وقتی او را دیدید پشت دوستانتان پنهان شوید و یا آن كه وانمود كنید كه او را ندیده اید ، این طرز تصور را به او می‌دهد كه هنوز به او فكر می‌كنید. پس از الان خود را آماده كنید كه اگر با او برخورد كردید، شوكه نشوید. اگر شده حتی می‌توانید جلوی آینه هم تمرین كنید!

روز دهم:

امروز روز شماست. هر چه كه فكر می‌كنید و یا می‌گویید باید از شما باشد. اگر دارید راجع به دلایل شكست عاطفی فكر می‌كنید، راجع به این كه او چه كرد، فكر نكنید.

روز یازدهم:

لیستی از اهداف جدید خود را به صورت مكتوب بنویسید. به خاطر داشته باشید كه این مدت بهترین فرصت برای این است كه خودتان را در یابید.

روز دوازدهم:

اما الان نوبت تغییر دكوراسیون است. اول نوبت منزل است. لازم نیست حتما تمام مبلمان را عوض كنید. این تغییر می‌تواند به كوچكی عوض كردن یك تابلو یا تغییر عكس قاب‌های بالای تلویزیون باشد.

روز سیزدهم:

امروز همان روز مرگ یك بار، شیون یك بار است. امروز اجازه دارید كه سراغ آن فولدر عكس‌ها یا اس ام اس‌هایی بروید كه پنهان كرده بودید. اجازه دارید كه ترانه مشتركتان را گوش دهید و زار زار گریه كنید. می‌توانید در تمام روز فقط «شكلات تراپی» داشته باشید و تا آن جا كه می‌توانید پشت سر او حرف بزنید. از دوستانتان بخواهید به حرف‌های شما فقط گوش بدهند. با صدای بلند این را تكرار كنید «من زمان احتیاج دارم كه در غم از دست دادن علاقه ام ناراحتی كنم. من می‌توانم برای آخرین بار گریه كنم». و بعد از آن دیگر پلی برای بازگشت به گذشته وجود نخواهد داشت.


اعتماد به نفس باز می گردد

تبریك می گوییم، باید به خودتان پاداش بدهید...

روز چهاردهم:

باورتان می‌شود كه 14 روز گذشته است؟ 14 روز از زمانی كه شما «تصمیم كبری» خودتان را گرفتید گذشته است و حتی اگر هم به ما نگویید ما مطمئن هستیم كه نسبت به 14 روز گذشته تغییرات روحی زیادی در شما رخ داده است. كافی است كه از دوستان خود بپرسید.به پاس این وفاداری به تصمیم تان، باید به خودتان پاداش بدهید. بهترین زمان برای خرید لباس مورد علاقه، كفش مهمانی، و یا حتی یك بسته شكلات همین الان است.

روز پانزدهم:

خب یادتان است كه به شما گفتیم خودتان را برای رویارویی با او آماده كنید؟ یادتان باشد كه برای شما مهم نیست و نباید باشد كه حال او چه طور است. یك مكالمه كوتاه، مختصر و سرراست. به طور مثال: «وقتی او را دیدید، به چشمانش نگاه می‌كنید، سلام می‌كنید،‌ مودبانه یك لبخند می‌زنید، بعد سرتان را پایین می‌اندازید و سعی می‌كنید هر چه زود تر آن جا را ترك كنید»
حالا بلند شوید و جلوی آینه بروید، و همین‌ها را تمرین كنید.

روز شانزدهم:

خب، دیگر در خانه ماندن بس است. برای یك پیاده روی حاضر شوید. سعی كنید به جایی بروید كه تا حالا نرفتید. مثلا یك پارك یا خیابان جدید را برای پیاده روی انتخاب كنید. از بودن در هوای آزاد لذت ببرید. شما همان آدمی هستید كه قبل از ملاقات با همسر قبلی تان بودید. همانی كه اعتماد به نفسش به هیچ مردی اجازه نمی‌داد كه به او ضربه‌ای وارد كند. زیبایی و پاكی در درون شما نهادینه شده است. اگر شریك سابق شما آن را ندیده گرفته است، به خاطر كمبود شما نبوده است. به «خود»تان یاد بدهید كه از تك تك لحظاتی كه در پیش رو دارید نهایت استفاده را بكنید.

روز هفدهم:

خب، اما امروز باید كمی صحبت جدی با هم داشته باشیم. شما برای از بین بردن ناراحتی پس از جدایی چه نوع تراپی را انتخاب كرده اید: سایكو تراپی مثل رفتن به یك روانشناس یا مدیتیشن، شیرینی تراپی مانند پناه بردن به شكلات و شیرینی و نقل و نبات، خواب تراپی، سیگار تراپی، و...! حالا از شما می‌خواهیم كه بنشینید و به‌طور جدی به این فكر كنید كه چگونه می‌خواهید روح خود را درمان كنید. آیا این روش‌های درمانی كه تا حالا انجام داده‌اید، برای شما كارساز بوده است؟ یادتان باشد كه تغییرات درونی بدون پاكسازی بیرونی زیاد كار ساز نخواهد بود.

روز هجدهم:

به سراغ دفترچه خاطرات خود بروید. و نگاهی به لیست دلایلی كه باعث جدایی شما شده است بیندازید. اكنون با گذشت 18 روز ، نظری منصفانه‌تر به ماجرا خواهید داشت. اگر لازم هست تغییراتی در لیست خود بدهید.

روز نوزدهم:

امروز؛ روز كشف استعداد است. به موسیقی علاقه دارید؟ همیشه می‌خواستید یك زبان دیگر یاد بگیرید؟ عاشق شیرینی پزی هستید؟ لحظه‌ای درنگ نكنید. پشتكار داشته باشید و مطمئن باشید كه بهترین نتیجه را خواهید دید.

روز بیستم:

زمان، زمان چیدن یك برنامه جدید برای زندگی است. لیستی كه از اهداف زندگی تهیه كرده بودید را اكنون احتیاج دارید. با دقت آن را مرور كرده و از همین دقیقه برا ی رسیدن به اهداف جدید برنامه‌ریزی كنید. یادتان باشد كه این كاری است كه برای آن باید حسابی فكر و زمان صرف كنید و چه زمانی بهتر از الان كه فكر شما آماده پذیرش هر گونه تغییری است.

روز بیست و یكم:

سه هفته گذشت، هوراااااا! چه حسی دارید؟ آن را در دفترچه خاطرات‌تان بنویسید. شما كاری را شروع و به نیمه رساندید كه از عهده هر كسی بر نمی‌آید. این یعنی یك شمای نو! ما هم در تبریك گفتن به شما شریك می‌شویم! «مباركه!»

روز بیست و دوم:

یك صحبت در گوشی: ممكن است هنوز هم گهگاهی به او فكر‌كنید.
به جای افسوس خوردن این كه چرا رابطه شما بهم خورده است و تمام تقصیر‌ها را سر خود بگذارید، یك كار دیگر بكنید و آن این است كه با آن كه ممكن است تمام تقصیر‌ها از او نباشد، اما برای این قسمت «روح زدایی»، سعی كنید كه او را مقصر بدانید تا بتوانید زودتر فراموشش كنید.
تا زمانی كه شما خود را برای وقایع اتفاق افتاده سرزنش می‌كنید، ‌نمی توانید به طور كامل او را از ذهن خود بیرون بیندازید. از ما بشنوید: كمی بی منطقی در این جا واجب است!
هر كاری می‌توانید بكنید كه عصبانیت شما از او به حد زیادی برسید. آن جاست كه شما به راحتی حتی حاضر نخواهید بود كه اسمش را بیاورید چه برسد به اینكه به او فكر كنید.

روز بیست و سوم:

درد فراق دیگر نباید برای شما مسئله باشد. یادتان باشد كه برای خوشحالی شما وجود شخص دومی نیاز نیست.
شما مسئولیت كامل برای ناراحتی، خوشحالی و خوشبختی خود دارید.
سعی كنید این طرز تفكر را در خود پرورش دهید چرا كه در تمام مراحل زندگی برای شما مفید خواهد بود.


خیلی زود به آخرش رسیدیم

شما از شر یادآوری خلاص شده‌اید...

روز بیست و چهارم:

عطر خود را عوض كنید. به ویژه اگر عطر قبلی شما یك هدیه از طرف همسر سابق بوده باشد! عطر جدید، بوی جدید، زندگی جدید!

طبقه بندی: عشق، 
ارسال توسط مهشید
آرشیو مطالب
امکانات جانبی
لینک دوستان


Pichak go Up
تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به LoVely3 می باشد.