تبلیغات
LoVely3 - چگونه تاثیر گذار باشیم
بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 22 دی 1390

   چگونه در برخورد اول تاثیر گذار باشیممعمولا تاثیری که افراد در لحظه اول بر یکدیگر می گذارند بسیار مهم و در ادامه روابط آنها بسیار موثر است.به گزارش پرشین وی ،خیلی سخت است تاثیر منفی را در برخورد اول بر کسی گذاشته ایم را از ذهنیت وی پاک کنیم.


ما در این مقاله به شما می گوییم به جای اینکه ذهنیت طرف مقابل را پاک کنید ، از همان ابتدا تاثیر خوب و مثبت روی ذهنیت وی داشته باشید:
1- دست و سرتان را زیاد تکان ندهید!
لازم نیست برای حرف زدن و رساندن پیام خود به طرف مقابل زیادی سر و دست تان را تکان دهید؛ روی آنها کنترل داشته باشید و ورجه وورجه نکنید! این حرکات این مفهوم را به طرف مقابل می رساند که شما کسی نیستید که دارید نشان می دهید و چیزی را از او مخفی می کنید!با این حرکات طرف مقابل را از بودن با خود معذب می کنید.

وقتی وارد اتاق می شوید سرتان را بالا نگاه دارید و روی حرکات دست تان کنترل داشته باشید ، آرامش داشته باشید.اعتماد به نفس خود را به طرف مقابل القا کنید.

2- خودتان را دست بالا بگیرید:
اعتماد به نفس داشته باشید. موقع صحبت کردن لازم نیست چشمان تان را به زمین بدوزید. این کار نشان دهنده این است که شما اعتماد به نفس لازم را ندارید.شانه هایتان را عقب داده و سرتان را بالا نگاه دارید ، بگذارید با این حرکت اولیت تاثیر مثبت را روی فرد مقابل بگذارید.

3- ارتباط چشمی برقرار کنید:
اگر کسی با شما صحبت می کرد به چشمان او نگاه کنید. اگر نگاه تان را از او بر بگیرید این پیام را به او می دهید که برای او اهمیتی قائل نبوده و فاصله ای عمیق بین خودتان و فرد مثابل ایجاد می کنید.ارتباط چشمی یکی از موثرترین راه های ارتباطی و تاثیر گذاری است.


4- یک مکالمه مناسب را دنبال کنید:

تنها با ارتباط چشمی نمی توانید تاثیر خوب و مناسبی بر فرد مقابل بگذارید.باید با وی مکالمه ای درست و بجا داشته باشید و در این مکالمه مراقب نحوه حرف زدن و حتی تن صدایتان باشید. سعی کنید تنها کسی نباشید که حرف می زند ، به او نیز اجازه صحبت کردن بدهید و تعادل در مکالمه را برقرار کنید.


حالا به این 7 نکته توجه کنید-1 عادی نباشید.

 

-2 مودب باشید، نه گستاخ.

 

-3 تحسینش کنید.

 

-4 در مورد او کنجکاو باشید.

 

-5 محکم و قاطع باشید، اما نه پرخاشگر

 

-6 همیشه نقشه ای از قبل تعیین شده در ذهن داشته باشید.

 

-7 با احساسی فوق العاده او را ترک کنید.

 

 


 

اولیـن قـرار همـیشه خـیـلی مـهـم بـوده اســت. یک خانم دوسـت دارد مـردی کـه با او قرار دارد فقط در مورد آن شب فکر نکرده باشد، بلکه خود را برای آن آماده نیز کرده باشد. اجـازه بدهید بـرایـتان بگویم که او آن شب چه انتظاراتی ازشما دارد و می خواهد شما چگونه ظاهر شوید.

 

-1 عادی نباشید.

 

اگـر بـا روی بـاز و لبـخندی بر لب با او برخورد کنید، مطمئن بـاشـیـد کـه پـاسـخ گـرمـی خـواهـیــد گرفت. اما چرا کمی مـتــفاوت نبوده و برخورد اولتان را جالب تر نـمی کـنیـد؟ اگــر انــدكی از علائق او آگاهی دارید، از آن استفاده کنید. مثلا

اگر از رنگ بنفش خوشش می آیــد، در اولین قرارتان به او گل بنفش هدیه کنید و اگر هم چیزی در موردش نمی دانید از تخیلتان در این زمینه کمک بگیرید. اگر فردی سرزنده و اهل تفریح و بازی است احتمالاً از یک بسته آبنبات بسیار لذت خواهد برد. یا اگر فرد جدی تری است، ممکن است نسخه ای از کتاب مورد علاقه تان خوشحالش کند. خلاقیت رمز این کار است. اگر متوجه شود که شما نمی خواستید فقط برایش چیزی خریده باشید، بلکه وقتی آن چیز را انتخاب می کرده اید به فکر او نیز بوده اید، بسیار خوشحال خواهد شد.

 

-2 مودب باشید، نه گستاخ.

 

ممکن است به شما نگوید که مهمترین مسئله برای او داشتن اتیکت است. اما مطمئن باشید که به کارهایی که می کنید و حتی کارهایی که نمی کنید بسیار دقت دارد. این جزئیات کار است که مهم است، مثل غذا خوردن با دهان بسته. در را برای او باز کنید. اما اگر اصرار داشت که خود این کار را بکند شما نیز افشاری نکنید. اصل دیگری که باید به یاد داشته باشید این است که از تعریف کردن هر داستانی که موضوعات بد و تهوع آوری داشته باشد (هر چقدر هم که جالب و خنده دار باشد) بپرهیزید زیرا پایانی برای دوستیتان خواهد بود.

 

-3 تحسینش کنید.

 

بسیاری از مردها فراموش می کنند که از ظاهر خانمی که با او قرار دارند تعریف و تمجید کنند. احتمالاً چیزی در لباس پوشیدنش، مدل موهایش  یا بوی عطرش هست که شما خوشتان بیاید. مطمئن باشید که او وقت زیادی را صرف آماده کردن خود برای آن شب کرده است، و اینکه شما این تلاشش را بفهمید بسیار مهم است.

 

-4 در مورد او کنجکاو باشید.

 

عصبی هستید و سعی می کنید که مطمئن شوید که آیا از شما خوشش آمده است یا خیر. به همین دلیل پیوسته مشغول صحبت کردن در مورد خودتان و کارهایی که کرده اید می شوید، تا جایی که فراموش می کنید که کمی هم در مورد او و علایقش بپرسید. ممکن است هدفتان ادامه پیدا کردن گفتگو باشد، اما یک سخنرانی یک طرفه باعث ایجاد سردی و ناراحتی می شود. پس از او هم بخواهید در مورد خودش صحبت کند. اما دقت کنید که اینجا هم افراط نکرده و آن را به یک مصاحبه تبدیل نکنید.

 

                                                                                      

-5 محکم و قاطع باشید، اما نه پرخاشگر

 

خیلی مهم است که اعتماد به نفستان را به او نشان دهید، اما این هم مهم است که به مرز بین قاطعیت و اعتماد به نفس با پرخاشگری دقت کنید. زمانی که با گارسن صحبت می کنید، او انتظار دارد که مودب و فروتن باشید نه بد خلق و سرکش. اگر آن چه را که سفارش داده اید اشتباهاً آماده کرده اند، آن را به گارسن اطلاع دهید اما صدایتان را بلند نکنید و آن را پس نفرستید. با لبخندی مودبانه و کمی جرات و جسارت اعلام کنید گه سفارشتان درست آماده نشده است و این می تواند لحظه ای بسیار مناسب برای نشان دادن تمایلتان به بخشش باشد. همچنین اگر فیلمی که هر در دوست داشتید تماشا کنید، از روی پرده برداشته شده باشد، با روی باز این مسئله را بپذیرید و عصبانی نشوید.

 

- 6همیشه نقشه ای از قبل تعیین شده در ذهن داشته باشید.

 

اگر تمام طرح ها و نقشه هایتان برای آن شب در آخرین لحظه به هم خورد، آرامش خود را حفظ کنید. همیشه می توانید روی طرح دومتان حساب کنید تا آن چه را که از آن شب باقی مانده است را به بهترین وجه ممکن بگذرانید. طرف مقابلتان احتمالاً تحت تاثیر این خلاقیت شما قرار خواهد گرفت. لازم نیست که حتماً طرح های عجیب و غریبی در ذهن داشته باشید، فقط کافی است چند ایده دیگر هم به جز برنامه اصلیتان در ذهن شما باشد تا اگر نقشه هایتان برای آن شب درست از آب در نیامد از آن ها استفاده کنید. از اسکی روی یخ گرفته تا رقص و نوشیدن قهوه، همه می تواند در این زمینه کمک کننده باشد.

 

-7 با احساسی فوق العاده او را ترک کنید.

 

آن شب رو به پایان است. زمانش رسیده است که دیگر هر چه در چنته دارید بیرون بریزید تا تحت تاثیر شما باقی بماند. باید او را با احساسی ماندنی ترک کنید که همیشه با خود بگوید که چه زمان فوق العاده ای را با شما گذرانده است و یا چه خوش شانس بوده که توانسته ساعاتی را با شما بگذراند. او را تا دم در منزلش همراهی کنید. به هر حال اگر بدانید که با چه جمله ای آن شب را به پایان برسانید، احتمالاً همیشه در ذهن او خواهید ماند و ممکن است حتی بخواهد که بعد ها باز با شما ملاقات داشته باشد.

                                                                                     
                                                                                         
حالا بروید سر قرارتان


طبقه بندی: نکته ها، 
ارسال توسط مهشید
آرشیو مطالب
امکانات جانبی
لینک دوستان


Pichak go Up
تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به LoVely3 می باشد.